Metalų kainos: 2020/04/15-21 apžvalga

04/22/2020

Metalų kainų augimas kiek apstojo ir šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos sumažėjo. Žiūrint į grafikus matome, kad savaitė prasidėjo kainų augimu, tačiau jos pabaigoje, ėmė mažėti. Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu visame pasaulyje tęsiasi krizinis laikotarpis, ši savaitė pasižymėjo ir rekordiškai smuktelėjusia naftos kaina. Esant tokiam nepastoviam laikotarpiui sunku prognozuoti kainas ir belieka tik stebėti jų pokyčius.
Aukso kaina šiuo metu 1692,99 $/oz. Nors ji kiek ir nukrito, lyginant su praeita savaite, jam vistiek žadama nebloga ateitis, nes į auksą, kaip į saugią investiciją, nori investuoti daugelis. Kaip pavyzdys Kinija, kuri nenustoja didinti šio metalo rezervų. Tad nevertėtų nustebti jei kitą savaitę aukso kaina vėl atsigaus.

Sidabro kaina taip pat kiek nukrito ir siekia 15,3 $/oz. Pasak apžvalgininkų, metalas šiuo metu laikosi pakankamai stipriai. Prognozuojama, kad sidabro kaina artimiausiu metu arba kris, arba laikysis ties 15,7 $/oz riba. Remiantis apžvalgininkais, investuoti, šiuo laikotarpiu, į sidabrą apsimoka dėl jo mažos kainos ir dėl to, kad tai gan saugi ir neutrali investicija.

Vario kaina sumažėjo iki 4997,88 $/t. Atsižvelgiant į tai, kad pasaulyje vis daugiau vario kasyklų atnaujina gavybą, kuri buvo sustabdyta dėl koronaviruso karantino, metalo kaina, bent jau artimiausiu laikotarpiu, neturėtų labai kristi.